• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Mesaj Panosu

Mesaj panosuna, üye girişi yaparak mesaj yazabilirsiniz.

Burayı tıklayarak üye girişi yapabilirsiniz.
Burayı tıklayarak üye olabilirsiniz.

Yazılan mesajlar

musa saydam (07/12/2012 15:29)
Konu : tebrik teşekkür
Mesaj : böyle bir siteyi hazırladığınız için teşekkür ederim gerçekten çok değerli bilgiler var ALLAH razı olsun çok beğendim.
Tamer (13/10/2012 16:16)
Konu : soy merakı
Mesaj : Sayın; Recep Bey,
Sizden talep ettiğim bilgilere ilişkin bir yayınınız olmadı. Ben mi atladım. Anlamadım. İlginize teşekkür ederim.
Saygılarımla; Tamer ÖZYURT
SITKI KÜÇÜKTAŞ (07/10/2012 21:52)
Konu : tebrik
Mesaj : Teşekkürler değerli dostum.Seni tebrik ediyorum.
BÜLENT YÜKSEL (21/09/2012 23:47)
Konu : Teşekkür
Mesaj : Ordu ya gelen sağıroğulları ilgili yazınızı zevkle okudum gurur duydum bende bu sülalenin bir parcası olarak kendi tarihimizi bu şekilde anlatan , araştıran dostlara teşekkür için yazıyorum ayrıca Orduya yerleşen sağıroğulları soyadı kanununun gelmesi ile bir kısmı Tercan Bir kısmı ise Yüksel soyadlarını almıştır Bilgilerinize sunarım Saygılarımla
Bülent Yüksel
Erkin Cankut (29/07/2012 13:27)
Konu : site hakkkında
Mesaj : site güzel olmuş...
ilyas sağır (05/07/2012 23:54)
Konu : sağıroğulları
Mesaj : Sayın editör çok büyük emekler gerektiren bu çalışmaları yapıp böyle güzel bir site kurduğunuz için size teşkkür ederim. Geçmiş yıllarda kemaha gelmiştim ve akrabalarımdan birilerini görebilirim diye umutlanmıştım ama bir tek sağıroğlunun bile kalmadığını gördüm. Bu kadar büyük bir aile nasıl olmuşta bu şekilde dağılmış? Ve tam olarak ne zaman dağılmış? bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim.
"Sayın sağır, Sağıroğulları ile ilgili sitemizde yeterince açıklama bulunmaktadır. Sağıroğulları Kemah'da bir dönem büyük nam salmış köklü bir ailedir. Kemah Sultanmelik türbesi mevkiinde bulan Kemah Mezarlığında ise bir çok sağıroğlu medfumdur. Cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllardan itibaren dağılmaya başlayan ailenin şu anda da sağıroğlu sülalesi mensubu fertleri bulunmaktadır."
Editör Notu
Rasim Firat (17/06/2012 20:34)
Konu : Gecmisi taniyabilmek
Mesaj : Benimde rahmetli anam Kemah li idi hacı lütfu Çakar in torunu Dursun çakar in kızı cakarogullari derlermiş geçmişle ilgili birşeylerde bulmam için yardımcı olursanız çok teşekkür ederiz saygılar selamlar
"Çakar sülalesi bildiğimiz kadarı ile Kemah ilçemizin Kardere köyü nufusunakayıtlı kimselere verilen soy ismi. Bu konu ile ilgili bilgilere Kemah Kardere Köyünün web sayfasından ulaşabilirsiniz"
Editör Notu
ali (30/05/2012 16:57)
Konu : Şeyhi ekber
Mesaj : Aziz Kardeşim.. Bu olayı bundan 32 sene önce üstadımdan hocamdan duymustum. Hocam kendısı de Şeyhi ekberin neslındendı..Olayın tam dogrusu söyledır.. Yavuz Sultan Selim han parasız kaldıgı için olmadı bu olay.. Şamı fethettiğinde çok dah aönceden gönül rabıtası olan Şeyhi ekberin Kabrini bulup ortaya çıkartırlar.. Şeyhi ekberin maneviyatından aldıgı emirle cuma namazı farzından evvel camiide toplana kalabalıga bir münadi seslenir..Padisah caminin avlusunda altın dagıtmaktadır...Bu arada camiiyi asker kordonuna aldıran yavuz cuam farzını terkedıp altıan kosan ahalıyı avluda toplar ve 360 sene önce Şeyhı ekberin sizin taptıgınız benım ayagımın altındadır dediği camii avlusunu kazdırır.. oradna 3 küp altın cıkar.. ve farzı terkederek altıan kosan o nesli iste sizin dedelerınız de zamanında altın ugruna Şeyhı ekberi idam etmişti şimdi adalet yerıen geldı der.. Şeyhi ekber idam edilecegi gece bir kitabe yazar bir toprak üzerine.. işte bu kitabede dehale şin.............. cumlesini yazar.. Bu kitabenin özelliği ebced hesabına göre harlferın sayı kıymetı 360 tır ve selimin şam a girecegi tarıhı de göstermektedir.. bu kıtabe ıstanbulda yavuz sultan selim han ın kabrı saadetındedır dileyen görebilir..
"Sayın Oğuz, ilginize teşekkür ederiz. ilgili metinde geçen cümleler İskender Pala'nın Şah SULTAN kitabesinden alınmıştır. Muhyiddini Arabi hazretleri ile ilgili İza Dehale diye başlayan kelimenin açılımının hikayesi bu kitaptan irad olunmuştur"
R:Babacan
Burhan (10/05/2012 11:43)
Konu : tebrik ve teşekkür
Mesaj : mübarek sultan II. Abdulhamid Han hz. leri hakkında bilmediğim bir meseleyi daha sizin sitenizde öğrendim... her ne kadar bu işi nam ve şöhret amaçlı yapmasanızda gönlümde size karşı saygı ve sevgının oluştugunu size sunmaktan şeref duyarım... bugün insanlar dünyanın peşine düşmüş durumdalar... halbu ki dünya bir gölgedir ne kadar koşsarsan koş yakalayamazsın ama hep gölgeyi görürsün.. tıpkı şimdiki insanların para pul içinde yüzdükleri halde onlardan bir türlü istedikleri tatmini alamamaları gibi.. bugün tek gerçeği para olan bir millet kendi içinde yok olmaya mahkumdur parayı bulan ve üreten bir kaç kabilenin sadece köledende aşalık ve hala da isim veremediğim her türlü pis işlerini yasal yollar ardında yapan kişiler olup çıktılar.. konuyu daha fazla dağıtmadan içimdeki uhteleri susturup toparlamak istiyorum umarım herşey gönlünüzce olur ALLAH ın rahmeti üzerinize olsun.. herşeyin hayırlısı sizin olsun.. hep gülün diyemem.. delirerek gülmektense sevinçten ağlamayı yeğlerim SELAMLAR...
Recep Ali ŞENGÜL (21/03/2012 14:23)
Konu : Kemah Tarihi
Mesaj : Kemaha gelen Türk boyları kimlerdi bu Türk boyları bölgeye geldiklerinde bölgede hangi etnik unsurlar yaşıyorlardı bunun cevabını istiyorum sizden.
"konu ile ilgili detay bilgiler önümüzdeki günlerde sitemizde yayınlanacaktır"
Editör Notu
Mary Işın (28/02/2012 08:38)
Konu : magaralar
Mesaj : Merhabalar, Kemah ilcesinde katik peyniri saklanan magaralar varmis. Evliya Celebi bahsediyor. Erzincanli dostlarim bunlarin hala kullanildigini soyledi. Bunlarin resmi var mi? Okan Üniversitesi''nde yemek tarihi dersi veriyorum, sizde varsa boyle bir resim öğrencilerime göstermek isterim. Saygilarla, Mary Işın
"SAyın Işın, ilgili mail adresine gönderilmiştir. İlgilerinize teşekkür ederiz. R.Babacan"
Editör Notu
Bülent TAHMAS (28/02/2012 08:37)
Konu : Tarihi Eserlerimiz ve Efsaneler
Mesaj : Recep Bey, Kemah''ta Tarihi eserlerimiz malesef yağma ediliyor.Bu yağma hep dedi demiş uydurma haritalar zengin olup köşe dönme ve şuursuzluk diyebilirim.Sizden özellikle Tarih şuurunuza itimatım sonsuz olduğu için sitenizde eserlerin korunması ile ilgili bir kaç yazı istirham ediyorum.Alah yar ve yardımcınız olsun BÜLENT TAHMAS -KEMAH
ELANUR (28/02/2012 08:35)
Konu : YEMEN-HİCAZ SAVAŞI
Mesaj : Bu dönemde savaşa gidipte hiç haber alınamamış,arkasında iki çocuk ve bır kadın bırakmış Büyük büyük dedem. Hep merak ettik kayıtlarda geçmiyor,Şehit yada Gazi Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
"Sayın Ekin, ilgili mailinize gerekli cevap e posta adresinizle iletilmiştir. Konu ile ilgili d öküman ve bilgilere ihtiyacımız vardır. Saygılarımızla R.Babacan"
Editör Notu
Yılmaz Sunucu (28/02/2012 08:27)
Konu : Kökenim Kemeh'ta yazınız üzerine
Mesaj : Sayın İlgililer. Yazımdan alıntınıza "SUNUCU," olan soyadımı da ekleyebilir misiniz. Bu yazımı Uşak üzerine yazdığım on farklı kitapta yer verdim. Son olarak da Uşak Üniversitesini göreve çağırdım. Günün birinde Kemah'a da gelmek istiyorum. Sağlıklar.Selamlar... Güzellikler. Güzellilkler.
Tamer (28/02/2012 08:26)
Konu : Soy merakı
Mesaj : Sayın; Kemah lı, Araştırdığınız konuya saygı duyuyorum. Bizim de geçmişimiz; Kafkaslardan kemah (eğin) e gelenlerden miş. Bir rivayete göre İsmail oğlu sülalesi veya ismail çebi oğlu derlermiş, zamanın padişahına vergi vermek istemeyen kardeşler (yaklaşık 18yy) padişah fermanı ile karadenize dağıtılmışlar. Anlatılanlara göre Rize-Trabzon, Ordu, Samsun, zonguldak , Orduya biri küçük biri yetişkin iki kardeş bırakılmış büyük kardeşin adı İsmailoğlu ismail, küçük aziz bizim soyumuzun dedemin baba adı Onun baba sının adıda ismail. Bundan sonrası hakkında bir bilgim yok hikayenin gerçekliği hakkında da bir bilgim yok. Araştırmalarınız arasında benzer bir hikaye varsa cevaplarsanız sevinirim. Saygılarımla; Tamer ÖZYURT
"TAmer Bey konu ile ilgili geniş bir araştırma yazısı yakında sitemizde paylaşılacaktır. Bilgilerinize sunarım."
R.Babacan
Mustafa Cansız (28/02/2012 08:25)
Konu : Kemah
Mesaj : Antalya Andızlı Mezarlığı''''nda bir mezar taşında "Kemahlı Baba ..... -zade [dal, he, lam, ye (î),sin, î] diye bir ad var okuyamadım. yardımınız olabilir mi? Teşekkür eder saygılar sunarım.
"Sayın Cansız, sitemize gösterdiğiniz ilgiye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Antalya Andızlı Mezarlığındaki bir mazar taşında Kemahlı Baba ibaresi bizimde çok ilgimizi çekti. Bu konu ile ilgili bir resim çekip bize gönderme şansınız olursa çok sevinirim. R.Babacan"
Editör Notu
Farukkucuktas (28/02/2012 00:07)
Konu : teşekkür
Mesaj : Aslansın sen kardeşim
"Sevgiil Faruk abicim. İlgine sonsuz teşekkür ederim. Açtığınız yolda ilerlemeye çalışıyorum. Sevgi ve saygılarımla R.Babacan"
Editör Notu
m.akif ÖNEL (14/02/2012 02:54)
Konu : seceredenbilgiler
Mesaj : bizler kemahlı sagırogullarından oldugumuzu biliyor.23kardeşten biri olan alibey (o zaman ki )romanya (şimdi bulgaristan da)olan deliormana osmanlı hükümeti tarafından beylik veriliyor osmanlıya at yetiştiriyorlar meşhur katana cinsi atları ve akıncılarına olmak üzre yaklaşık 6000 at hali hazırda bulunur muş enson bey dedem kamilbey. oglu muhsin beyin nesliyiz
tüm akrabalarıma selamlar saygılar sunarım
Musa Hançer (11/06/2011 10:40)
Konu : gılır cevabı
Mesaj : gıldır yada halk dilide söylenebilen anlmıyla kıttı kelimesinin dönüşülmüş anlamıdır. leblebi anlamına gelin.
köylerde gelinin başına çatılardan gül ve kıttı yada gıldır anlamında leblebi atılır.
meryemcolak (10/06/2011 21:16)
Konu : önceki yazı
Mesaj : Recep kardeşim rica etsem bana 01.06.2011 de yazdığım yazıya cvap verirmsiniz
 1